16 novembra

Levanduľový čaj

5  comments

Stále sme bližšie k zime, babušíme sa do šálov a čiapok, stále viac túžime po horúcom, voňavom kúpeli vo vani, v izbách nám svetielkujú sviečky, šíri sa aróma z voňavých lámp a… stále radšej popíjame čaj. Možno ste v lete neleňošili a nazbierali ste si levanduľu. Ak nie, kúpte si a urobte si levanduľový čaj. Je to príjemný čaj na večer, bude sa vám po ňom výborne spať. 

Recept na levanduľový čaj
(cca 3 šálky)
1 – 2 ČL levanduľových kvetov
 3 – 4 dl vody
Spariť horúcou vodou a nechať vylúhovať asi 5 -10 minút. Nálev môžete zopakovať. Odporúčam čaj osladiť medom. Levanduľa je veľmi aromatická, preto nerobte silný nálev. Čaj by chutil veľmi korenisto, až horko a krásnu vôňu by ste zrejme neocenili a nevychutnali.  Naopak. Výborný čaj dostanete, ak pridáte trocha mäty alebo medovky. Takisto môžete kvietky levandule pridať do zeleného alebo do čierneho čaju. 

Levanduľový čaj
Levanduľový čaj

Prečo levanduľový čaj…

Okrem toho, že má príjemnú vôňu, pomáha pri bolestiach hlavy, najmä, ak sme prechladli, pôsobí ukľudňujúco, lieči nespavosť, návaly a celkovú slabosť.  Pomáha pri nadúvaní aj pri žalúdočných kŕčoch. 

Ale na to, aby ste si pripravili šálku levanduľového čaju nemúsíte samozrejme trpieť všetkými týmito neduhmi.  Urobte si čaj len tak… a cíťte sa ako na levanduľovej lúúúke. 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Mohlo by sa Vám páčiť

  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    Prihláste sa na odber nových receptov

    >